EDLSG155H5R5C
EDLSG155H5R5C Cornell Dubilier - CDE
EDL-19670.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Supercapacitors / Ultracapacitors 1.5F 5.5V
auf Bestellung 73 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDLSG155H5R5C Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP 1.5F 5.5V THROUGH HOLE, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Can - Horizontal, Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.787" (20.00mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 30Ohm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm), Capacitance: 1.5 F, Voltage - Rated: 5.5 V.
Weitere Produktangebote EDLSG155H5R5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EDLSG155H5R5C EDLSG155H5R5C Hersteller : Cornell Dubilier Knowles EDL.pdf Description: CAP 1.5F 5.5V THROUGH HOLE
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial, Can - Horizontal
Size / Dimension: 0.787" Dia (20.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.787" (20.00mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 30Ohm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 0.256" (6.50mm)
Capacitance: 1.5 F
Voltage - Rated: 5.5 V