Produkte > ASTRODYNE TDI > EDP65-18-MB2-100
EDP65-18-MB2-100
EDP65-18-MB2-100 Astrodyne TDI
EDP65.pdf
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W
Packaging: Box
Size / Dimension: 5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm)
Voltage - Output: 18V
Polarization: Positive Center
Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC
Cord Length: 48" (1.22m)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Efficiency: Level VI
Current - Output (Max): 3.6A
Input Connector: IEC 320-C18
Region Utilized: International
No Load Power Consumption: 210mW (Max)
Part Status: Active
Power (Watts): 65 W
Standard Number: 60601-1
auf Bestellung 43 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EDP65-18-MB2-100 Astrodyne TDI
Description: AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 65W, Packaging: Box, Size / Dimension: 5.34" L x 2.59" W x 1.46" H (135.6mm x 65.8mm x 37.1mm), Voltage - Output: 18V, Polarization: Positive Center, Output Connector: Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm, Voltage - Input: 90 ~ 264 VAC, Cord Length: 48" (1.22m), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Applications: Medical, Input Type: Cord (Sold Separately), Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC, UL, Form: Desktop (Class II), Efficiency: Level VI, Current - Output (Max): 3.6A, Input Connector: IEC 320-C18, Region Utilized: International, No Load Power Consumption: 210mW (Max), Part Status: Active, Power (Watts): 65 W, Standard Number: 60601-1.