Produkte > PANASONIC > EEA-FC1A820
EEA-FC1A820
EEA-FC1A820 Panasonic
EEAFC1A820
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded Al Lytic Cap 105C Radial FC Series
auf Bestellung 1874 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEA-FC1A820 Panasonic
Description: CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Capacitance: 82 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 450 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEA-FC1A820 EEA-FC1A820 Hersteller : Panasonic Electronic Components EEAFC1A820 Description: CAP ALUM 82UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Capacitance: 82 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 450 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 130 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 200 mA @ 100 kHz