EEE-FK1A102V Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 10 V
Ripple Current @ Low Frequency: 637.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1A102V Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 10 V, Ripple Current @ Low Frequency: 637.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE-FK1A102V | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 10VDC 1000uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200 |
auf Bestellung 165 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
EEE-FK1A102V | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMDTolerance: ±20% Packaging: Cut Tape (CT) Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) Height - Seated (Max): 0.425" (10.80mm) Capacitance: 1000 µF Voltage - Rated: 10 V Ripple Current @ Low Frequency: 637.5 mA @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 850 mA @ 100 kHz |
auf Bestellung 1000 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.85A 2000h 105°C T/R Automotive AEC-Q200 |