EEE-FK1J681AV Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 680UF 20% 63V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, High Temperature Reflow
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm)
Part Status: Active
Capacitance: 680 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1.2675 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEE-FK1J681AV Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 680UF 20% 63V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, High Temperature Reflow, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm), Part Status: Active, Capacitance: 680 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1.2675 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz.
Preis | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
EEE-FK1J681AV | Hersteller : Panasonic |
Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 63VDC 680uF 20% Anti-Vibe AEC-Q200 |
auf Bestellung 1271 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
EEE-FK1J681AV | Hersteller : Panasonic Electronic Components |
Description: CAP ALUM 680UF 20% 63V SMDPackaging: Cut Tape (CT) Tolerance: ±20% Package / Case: Radial, Can - SMD Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm) Polarization: Polar Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 105°C Applications: Automotive, High Temperature Reflow Ratings: AEC-Q200 ESR (Equivalent Series Resistance): 80mOhm @ 100kHz Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) Height - Seated (Max): 0.673" (17.10mm) Part Status: Active Capacitance: 680 µF Voltage - Rated: 63 V Ripple Current @ Low Frequency: 1.2675 A @ 120 Hz Ripple Current @ High Frequency: 1.69 A @ 100 kHz |
auf Bestellung 256 Stücke: Lieferzeit 10-14 Tag (e) |
Category: SMD electrolytic capacitorsDescription: Capacitor: electrolytic; low ESR; SMD; 680uF; 63VDC; Ø18x16.8mm Type of capacitor: electrolytic Kind of capacitor: low ESR Mounting: SMD Capacitance: 680µF Operating voltage: 63V DC Body dimensions: Ø18x16.8mm Tolerance: ±20% Impedance: 80mΩ Operating temperature: -55...105°C Height: 16.8mm Diameter: 18mm Operating current: 1.69A Service life: 5000h Conform to the norm: AEC-Q200 Manufacturer series: FK |