EEU-EB1J3R3SH
EEU-EB1J3R3SH Panasonic Electronic Components
ABA0000C1024.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 63 V
Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 82.5 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 1766 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 36
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EB1J3R3SH Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 3.3 µF, Voltage - Rated: 63 V, Ripple Current @ Low Frequency: 20 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 82.5 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EB1J3R3SH EEU-EB1J3R3SH Hersteller : Panasonic ABA0000C1024.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 3.3uF 63volts AEC-Q200
auf Bestellung 4978 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
EEU-EB1J3R3SH EEU-EB1J3R3SH Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1024.pdf Description: CAP ALUM 3.3UF 20% 63V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Capacitance: 3.3 µF
Voltage - Rated: 63 V