Produkte > PANASONIC > EEU-EB2W220SB
EEU-EB2W220SB
EEU-EB2W220SB Panasonic
ABA0000C1024-947657.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 22uF 450volts AEC-Q200
auf Bestellung 110 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EB2W220SB Panasonic
Description: CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 728 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-EB2W220SB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EB2W220SB EEU-EB2W220SB Hersteller : Panasonic Electronic Components 8576 Description: CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 560 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 728 mA @ 100 kHz