EEU-EE2E680SB
EEU-EE2E680SB Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 250 V
Ripple Current @ Low Frequency: 490 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EE2E680SB Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 68UF 20% 250V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 68 µF, Voltage - Rated: 250 V, Ripple Current @ Low Frequency: 490 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.4 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-EE2E680SB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EE2E680SB EEU-EE2E680SB Hersteller : Panasonic 8156 Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 68uF 250V 105C