Produkte > PANASONIC > EEUEE2G220SB
EEUEE2G220SB
EEUEE2G220SB Panasonic
rdf0000c1270.pdf
Hersteller: Panasonic
Cap Aluminum Lytic 22uF 400V 20% (16 X 20mm) Radial 7.5mm 0.86A 10000h 105°C T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEUEE2G220SB Panasonic
Description: CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 301 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 860 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEUEE2G220SB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EE2G220SB Hersteller : Panasonic Electronic Components 8156 Description: CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 301 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 860 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
EEU-EE2G220SB EEU-EE2G220SB Hersteller : Panasonic 8156 Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 22uF 400V 105C