EEU-EE2V330B
EEU-EE2V330B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 276.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 790 mA @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-EE2V330B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 33UF 20% 350V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 10000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.866" (22.00mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 276.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 790 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-EE2V330B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-EE2V330B EEU-EE2V330B Hersteller : Panasonic 8156 Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 33uF 350V 105C