Produkte > PANASONIC > EEU-FC1C470H
EEU-FC1C470H
EEU-FC1C470H Panasonic
2864
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 47uF 16volts AEC-Q200
auf Bestellung 5632 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FC1C470H Panasonic
Description: CAP ALUM 16V POLAR, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 800 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 113.75 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FC1C470H Hersteller : Panasonic Electronic Components 2864 Description: CAP ALUM 16V POLAR
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 800 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 113.75 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 175 mA @ 100 kHz