Produkte > PANASONIC > EEU-FK0J123S
EEU-FK0J123S
EEU-FK0J123S Panasonic
ABA0000C1015.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6.3VDC 12000uF 20% AEC-Q200
auf Bestellung 185 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FK0J123S Panasonic
Description: CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 12000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 18 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.28 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FK0J123S EEU-FK0J123S Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1015.pdf Description: CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 18 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.28 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.85 A @ 100 kHz