EEU-FK1V222B
EEU-FK1V222B Panasonic Electronic Components
ABA0000C1015.pdf
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 19 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.208 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FK1V222B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.063" (27.00mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 19 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.208 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.76 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-FK1V222B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FK1V222B EEU-FK1V222B Hersteller : Panasonic ABA0000C1015.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35VDC 2200uF 20% AEC-Q200