EEU-FM1A221B
EEU-FM1A221B Panasonic Electronic Components
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH
Packaging: Tape & Box (TB)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 130 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 318.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 455 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-FM1A221B Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL TH, Packaging: Tape & Box (TB), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.098" (2.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.500" (12.70mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 130 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 318.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 455 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-FM1A221B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-FM1A221B Hersteller : Panasonic 8158 Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 10VDC 220uF