Produkte > PANASONIC > EEU-TA1A471
EEU-TA1A471
EEU-TA1A471 Panasonic
ABA0000C1212-1516607.pdf
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 10volts AEC-Q200
auf Bestellung 587 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1A471 Panasonic
Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 10 V, Impedance: 100 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1A471 EEU-TA1A471 Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1A471 Description: CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 10 V
Impedance: 100 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 510 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz