EEU-TA1E221
EEU-TA1E221 Panasonic Electronic Components
EEUTA1E221
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 100 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 442 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz
auf Bestellung 522 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1E221 Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL TH, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.531" (13.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 100 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 442 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-TA1E221
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1E221 EEU-TA1E221 Hersteller : Panasonic ABA0000C1212-1516607.pdf Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 25volts AEC-Q200