Produkte > PANASONIC > EEU-TA1H221B
EEU-TA1H221B
EEU-TA1H221B Panasonic
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Leaded 220uF 50volts AEC-Q200
auf Bestellung 488 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1H221B Panasonic
Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), Ratings: AEC-Q200, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm), Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 100 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 604.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 930 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote EEU-TA1H221B
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1H221B Hersteller : Panasonic Electronic Components ABA0000C1212.pdf Description: CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
Ratings: AEC-Q200
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.827" (21.00mm)
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 100 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 604.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 930 mA @ 100 kHz