EEU-TA1J221S
EEU-TA1J221S Panasonic Electronic Components
EEUTA1J221S
Hersteller: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 220 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 120 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 845 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz
auf Bestellung 175 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1J221S Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM 220UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 0.630" (16.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 220 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 120 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 845 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.3 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1J221S EEU-TA1J221S Hersteller : Panasonic ABA0000C1212-1516607.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 220uF 63volts AEC-Q200