Produkte > PANASONIC > EEU-TA1V222
EEU-TA1V222
EEU-TA1V222 Panasonic
EEUTA1V222
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 35V 2200 uF 0.2 516 uF 0.05
auf Bestellung 3 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1V222 Panasonic
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 25 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.232 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.79 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1V222 EEU-TA1V222 Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1V222 Description: CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 25 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.232 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.79 A @ 100 kHz