Produkte > PANASONIC > EEU-TA1J471
EEU-TA1J471
EEU-TA1J471 Panasonic
EEUTA1J471
Hersteller: Panasonic
Aluminium Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 470uF 63volts AEC-Q200
auf Bestellung 146 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EEU-TA1J471 Panasonic
Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C, Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 63 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.541 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.055 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EEU-TA1J471 EEU-TA1J471 Hersteller : Panasonic Electronic Components EEUTA1J471 Description: CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 1.319" (33.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 63 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.541 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.055 A @ 100 kHz
auf Bestellung 10 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
EEUTA1J471 EEUTA1J471 Hersteller : PANASONIC EEUTA1V471S.PDF Category: THT electrolytic capacitors
Description: Capacitor: electrolytic; THT; 470uF; 63VDC; Ø16x31.5mm; ±20%; 2000h
Type of capacitor: electrolytic
Mounting: THT
Capacitance: 470µF
Operating voltage: 63V DC
Body dimensions: Ø16x31.5mm
Terminal pitch: 7.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 2000h
Operating temperature: -40...125°C
Manufacturer series: TA
Operating current: 2055mA
Height: 31.5mm
Diameter: 16mm
Impedance: 60mΩ