EFACA25J455D122LH
EFACA25J455D122LH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 4.5UF 5% 250VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 4.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA25J455D122LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 4.5UF 5% 250VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 4.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.5 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).