EFACA25J605E072LH
EFACA25J605E072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6UF 5% 250VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Capacitance: 6 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA25J605E072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6UF 5% 250VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Capacitance: 6 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA25J605E072LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA25J605E072LH EFACA25J605E072LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 6uF 5% 250VAC RAD