Produkte > EATON ELECTRONICS > EFACA25J685D132LH
EFACA25J685D132LH
EFACA25J685D132LH Eaton Electronics
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP Film 6.8uF 5% 250VAC RAD
auf Bestellung 140 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA25J685D132LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 6.8UF 5% 250VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 250V, Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Capacitance: 6.8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA25J685D132LH EFACA25J685D132LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Description: CAP FILM 6.8UF 5% 250VAC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 250V
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Capacitance: 6.8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 2.8 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)