Produkte > BUSSMANN / EATON > EFACA35J105D042LH
EFACA35J105D042LH
EFACA35J105D042LH Bussmann / Eaton
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP Film 1.0uF 5% 350VAC RAD
auf Bestellung 230 Stücke:
Lieferzeit 94-98 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA35J105D042LH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 1.0UF 5% 350VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 15.5 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA35J105D042LH EFACA35J105D042LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 1.0uF 5% 350VAC RAD
auf Bestellung 230 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EFACA35J105D042LH EFACA35J105D042LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Description: CAP FILM 1.0UF 5% 350VAC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 350V
Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.5 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)