EFACA35J335E072LH
EFACA35J335E072LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 350VAC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 350V
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Capacitance: 3.3 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 8.8 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA35J335E072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 3.3UF 5% 350VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Capacitance: 3.3 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 8.8 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm).