EFACA35J655E154BH
EFACA35J655E154BH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6.5UF 5% 350VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 350V
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 6.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA35J655E154BH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6.5UF 5% 350VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 350V, Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 6.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.5 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA35J655E154BH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA35J655E154BH EFACA35J655E154BH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 6.5uF 5% 350VAC RAD