EFACA40J105D052LH
EFACA40J105D052LH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 5% 400VAC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 0.976" (24.80mm)
Capacitance: 1 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 15.5 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA40J105D052LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 1UF 5% 400VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 0.976" (24.80mm), Capacitance: 1 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 15.5 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.551" W (32.00mm x 14.00mm).