EFACA40J186F054DH
EFACA40J186F054DH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 18UF 5% 400VAC RAD
Tolerance: ±5%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - AC: 400V
Height - Seated (Max): 2.303" (58.50mm)
Capacitance: 18 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.496" W (57.50mm x 38.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA40J186F054DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 18UF 5% 400VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 400V, Height - Seated (Max): 2.303" (58.50mm), Capacitance: 18 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.496" W (57.50mm x 38.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA40J186F054DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA40J186F054DH EFACA40J186F054DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 18uF 5% 400VAC RAD