Produkte > EATON ELECTRONICS > EFACA60J405E174DH
EFACA60J405E174DH
EFACA60J405E174DH Eaton Electronics
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP Film 4uF 5% 600VAC RAD
auf Bestellung 58 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA60J405E174DH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 4UF 5% 600VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 4 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA60J405E174DH EFACA60J405E174DH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Description: CAP FILM 4UF 5% 600VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 4 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EFACA60J405E174DH EFACA60J405E174DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 4uF 5% 600VAC RAD