EFACA60J655F034DH
EFACA60J655F034DH Eaton - Electronics Division
eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6.5UF 5% 600VAC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - AC: 600V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 6.5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA60J655F034DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6.5UF 5% 600VAC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 600V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 6.5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm).
Weitere Produktangebote EFACA60J655F034DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFACA60J655F034DH EFACA60J655F034DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efaca-automotive-film-capacitor-ac-filtering-data-sheet-elx1383-en.pdf Film Capacitors CAP Film 6.5uF 5% 600VAC RAD