EFACA76J705F064DH
EFACA76J705F064DH Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 7UF 5% 760VAC RAD
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; High Frequency, Switching
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - AC: 760V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 7 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFACA76J705F064DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 7UF 5% 760VAC RAD, Tolerance: ±5%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; High Frequency, Switching, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 760V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 7 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.2 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).