EFDKA1AK205D042LH
EFDKA1AK205D042LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 2UF 10% 1000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm)
Capacitance: 2 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 38 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
auf Bestellung 230 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA1AK205D042LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 2UF 10% 1000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 0.898" (22.80mm), Capacitance: 2 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 38 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm).