EFDKA1AK256F014BH
EFDKA1AK256F014BH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 25UF 10% 1000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA1AK256F014BH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 25UF 10% 1000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 25 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 11 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm).