Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EFDKA1BK226E214DHT
EFDKA1BK226E214DHT
EFDKA1BK226E214DHT Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-t-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1498-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 22UF AUTO 1100VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.283" (58.00mm)
Capacitance: 22 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA1BK226E214DHT Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 22UF AUTO 1100VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.283" (58.00mm), Capacitance: 22 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.496" W (42.00mm x 38.00mm).