Produkte > BUSSMANN / EATON > EFDKA1CK805E154BH
EFDKA1CK805E154BH
EFDKA1CK805E154BH Bussmann / Eaton
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 8uF 10% 1200VDC RAD
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA1CK805E154BH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 8UF 10% 1200VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV), Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm), Capacitance: 8 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA1CK805E154BH EFDKA1CK805E154BH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Description: CAP FILM 8UF 10% 1200VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 1200V (1.2kV)
Height - Seated (Max): 1.772" (45.00mm)
Capacitance: 8 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.945" W (42.00mm x 24.00mm)