Produkte > EATON - ELECTRONICS DIVISION > EFDKA45K146D102LHT
EFDKA45K146D102LHT
EFDKA45K146D102LHT Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-t-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1525-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 14UF AUTO 450VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 450V
Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm)
Capacitance: 14 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.2 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA45K146D102LHT Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 14UF AUTO 450VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 450V, Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm), Capacitance: 14 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.2 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm).