EFDKA55K156D132LH
EFDKA55K156D132LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 15UF 10% 550VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 550V
Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm)
Capacitance: 15 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 6.8 MOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm)
auf Bestellung 280 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA55K156D132LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 15UF 10% 550VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 550V, Height - Seated (Max): 1.488" (37.80mm), Capacitance: 15 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 6.8 MOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.866" W (32.00mm x 22.00mm).