EFDKA55K506E174DH
EFDKA55K506E174DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 550VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 550V
Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm)
Capacitance: 50 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm)
auf Bestellung 63 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA55K506E174DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 50UF 10% 550VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 550V, Height - Seated (Max): 2.008" (51.00mm), Capacitance: 50 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4.8 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 1.378" W (42.00mm x 35.00mm).