EFDKA60K126E072LH
EFDKA60K126E072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 12UF 10% 600VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Voltage Rating - DC: 600V
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Capacitance: 12 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
auf Bestellung 126 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA60K126E072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 12UF 10% 600VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 600V, Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Capacitance: 12 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm).