EFDKA80K256F014BH
EFDKA80K256F014BH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 25UF 10% 800VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 25 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
auf Bestellung 60 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA80K256F014BH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 25UF 10% 800VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 25 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKA80K256F014BH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA80K256F014BH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 25uF 10% 800VDC RAD