Produkte > EATON ELECTRONICS > EFDKA80K905D122LH
EFDKA80K905D122LH
EFDKA80K905D122LH Eaton Electronics
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 9uF 10% 800VDC RAD
auf Bestellung 56 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA80K905D122LH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 9UF 10% 800VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Part Status: Active, Capacitance: 9 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 10.2 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA80K905D122LH EFDKA80K905D122LH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Description: CAP FILM 9UF 10% 800VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Ratings: AEC-Q200
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Part Status: Active
Capacitance: 9 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 10.2 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)