Produkte > BUSSMANN / EATON > EFDKA80K906F044DH
EFDKA80K906F044DH
EFDKA80K906F044DH Bussmann / Eaton
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 90uF 10% 800VDC RAD
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA80K906F044DH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 90UF 10% 800VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 800V, Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 90 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA80K906F044DH EFDKA80K906F044DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 90uF 10% 800VDC RAD
auf Bestellung 28 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EFDKA80K906F044DH EFDKA80K906F044DH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Description: CAP FILM 90UF 10% 800VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 800V
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 90 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 4 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)