EFDKA90K505D102LH
EFDKA90K505D102LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 5UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm)
Capacitance: 5 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms
Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm)
auf Bestellung 190 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA90K505D102LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 5UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 1.213" (30.80mm), Capacitance: 5 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 12 mOhms, Size / Dimension: 1.260" L x 0.630" W (32.00mm x 16.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKA90K505D102LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA90K505D102LH EFDKA90K505D102LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 5uF 10% 900VDC RAD