EFDKA90K556F044DH
EFDKA90K556F044DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 55UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Capacitance: 55 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
auf Bestellung 54 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA90K556F044DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 55UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Capacitance: 55 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 5.6 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA90K556F044DH EFDKA90K556F044DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 55uF 10% 900VDC RAD