Produkte > EATON ELECTRONICS > EFDKA90K756F064DH
EFDKA90K756F064DH
EFDKA90K756F064DH Eaton Electronics
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Film Capacitors CAP FILM 75uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 11 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA90K756F064DH Eaton Electronics
Description: CAP FILM 75UF 10% 900VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 75 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA90K756F064DH EFDKA90K756F064DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 75uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 73-77 Tag (e)
Anzahl Preis
EFDKA90K756F064DH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Description: CAP FILM 75UF 10% 900VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 75 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.9 MOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)