Produkte > BUSSMANN / EATON > EFDKA90K856F064DH
EFDKA90K856F064DH
EFDKA90K856F064DH Bussmann / Eaton
eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf
Hersteller: Bussmann / Eaton
Film Capacitors CAP FILM 85uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 73-77 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKA90K856F064DH Bussmann / Eaton
Description: CAP FILM 85UF 10% 900VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Ratings: AEC-Q200, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 900V, Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm), Capacitance: 85 µF, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6 mOhms, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKA90K856F064DH EFDKA90K856F064DH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 85uF 10% 900VDC RAD
auf Bestellung 11 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
EFDKA90K856F064DH EFDKA90K856F064DH Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-efdka-automotive-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1264-en.pdf Description: CAP FILM 85UF 10% 900VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive; DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Voltage Rating - DC: 900V
Height - Seated (Max): 2.598" (66.00mm)
Capacitance: 85 µF
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.6 mOhms
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)