EFDKS1AK206F014BH
EFDKS1AK206F014BH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial - 4 Leads
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm)
Capacitance: 20 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1AK206F014BH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 20UF 10% 1000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial - 4 Leads, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.811" (46.00mm), Capacitance: 20 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 0.984" W (57.50mm x 25.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1AK206F014BH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1AK206F014BH EFDKS1AK206F014BH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 20uF 10% 1000VDC RAD