EFDKS1AK605E072LH
EFDKS1AK605E072LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6UF 10% 1000VDC RAD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.476" (37.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1000V (1kV)
Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm)
Capacitance: 6 µF
Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1AK605E072LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 6UF 10% 1000VDC RAD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.476" (37.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1000V (1kV), Height - Seated (Max): 1.220" (31.00mm), Capacitance: 6 µF, Size / Dimension: 1.654" L x 0.669" W (42.00mm x 17.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1AK605E072LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1AK605E072LH EFDKS1AK605E072LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 6uF 10% 1000VDC RAD