EFDKS1BK356F044DH
EFDKS1BK356F044DH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 35UF 10% 1100VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 2.067" (52.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm)
Capacitance: 35 µF
Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1BK356F044DH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 35UF 10% 1100VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 2.067" (52.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 2.205" (56.00mm), Capacitance: 35 µF, Size / Dimension: 2.264" L x 1.772" W (57.50mm x 45.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1BK356F044DH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1BK356F044DH EFDKS1BK356F044DH Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 35uF 10% 1100VDC RAD