EFDKS1BK405D122LH
EFDKS1BK405D122LH Eaton - Electronics Division
eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 4UF 10% 1100VDC RAD
Tolerance: ±10%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: DC Link, DC Filtering
Lead Spacing: 1.083" (27.50mm)
Termination: PC Pins
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV)
Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm)
Capacitance: 4 µF
Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm)
auf Bestellung 426 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details EFDKS1BK405D122LH Eaton - Electronics Division
Description: CAP FILM 4UF 10% 1100VDC RAD, Tolerance: ±10%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: DC Link, DC Filtering, Lead Spacing: 1.083" (27.50mm), Termination: PC Pins, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - DC: 1100V (1.1kV), Height - Seated (Max): 1.331" (33.80mm), Capacitance: 4 µF, Size / Dimension: 1.260" L x 0.709" W (32.00mm x 18.00mm).
Weitere Produktangebote EFDKS1BK405D122LH
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
EFDKS1BK405D122LH EFDKS1BK405D122LH Hersteller : Eaton Electronics eaton-efdks-film-capacitor-dc-link-data-sheet-elx1260-en.pdf Film Capacitors CAP FILM 4uF 10% 1100VDC RAD